درمان افتادگی پوست بعد از رژیم لاغری ممکن است؟

 

 

یکی از علل شایع افتادگی پوست لاغری است.

كسانی كه رژیم‌های لاغری سنگین می‌گیرند با افتادگی پوست بعد از لاغری آشنا هستند. افتادگی پوست در این افراد معمولا آنقدر شدید است كه ناگزیر به انجام جراحی پلاستیك و برداشتن قسمت‌های اضافی پوست می‌شوند. این جراحی برای افرادی كه كه به دلیل سن بالا دچار افتادگی‌های خفیف‌تر پوست می‌شوند هم كاربرد دارد. برای اینكه با چند و چون درمان افتادگی پوست آشنا شویم گفت‌وگویی انجام داده‌ایم با دکتر محمدرضا قاضی سعیدی، فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران که در ادامه می‌خوانید.

ارتباط چاقی و کمردرد چیست

شیوع چاقی رفته رفته در بسیاری از جوامع انسانی در حال افزایش بوده و این مشکل بتدریج بصورت یک اپیدمی درمیابد. مدرن شدن جوامع بخصوص جوامع شهری تاثیر زیادی بر رفتارهای غذایی ما داشته است. امروزه غذای بیشتری نسبت به روزگارهای پیشین در دسترس مردم قرار گرفته و انواع غذاهای آماده در اکثر فروشگاه ها وجود دارد. مردم بیشتر در بیرون از خانه غذا میخورند و این موجب میشود کنترل کمتری بر محتوا و کیفیت غذای خود داشته باشند.

بچه ها بتدریج چاقتر میشوند. آنها بجای بازی هایی که مستلزم فعالیت بدنی است بیشتر مینشینند و بازی کامپیوتری میکنند. وقتی گرسنه نیستند غذا میخورند و در تلویزیون بطور مرتب تبلیغات مربوط به خوراکی های پر کالری را مشاهده میکنند.

شش راز سلامتی سیب، میوه بهشتی

 

احتمالا حوا خواص معجزه‌آسای سیب رو می‌دونست که نتونست حریف وسوسه خوردنش بشه و خودش و همه ما رو بدبخت کرد و باعث شد از بهشت رونده شیم. خوردن یک سیب کامل از هر نوع و رنگی که باشه زندگی سالم ما رو تضمین می‌کنه. سیب و مخصوصا پوست سیب منبع غنی از آنتی‌اکسیدان و ویتامین C و ویتامین‌های گروه B و مواد معدنیه. بیشترین تاثیر این میوه روی کبد و در نتیجه پاکسازی خون و خروج سموم از بدنه. سیب برای بیماری‌های چاقی، میگرن، التهاب مفاصل و مثانه، کم‌خونی، بی‌خوابی، زکام، سنگ صفرا و پیوره یک درمان تضمینی طبیعی

 

کبد چرب با وزن ارتباط مستقيم دارد/ اين بيماری در خانم‌ها شايع‌تر است

فوق تخصص كبد و گوارش گفت: بیماری کبد چرب در افراد چاق، مبتلایان به دیابت ،افراد پرخور و کم تحرک بروز می کند. بیماری کبد چرب با وزن بیمار ارتباط مستقیم دارد.


 سيد ميرزایی فوق تخصص گوارش و كبد با اشاره به بيماری كبد چرب اظهار داشت: بیماری کبد چرب در افراد چاق، مبتلایان به دیابت و چربی خون بالا، افراد پرخور و کم تحرک بروز می کند. 

 

وي افزود: منظور از کبد چرب، رسوب چربی در کبد است. این عارضه در حال حاضر نسبتا شایع بوده و روزبه روز در بیماران مزمن کبدی که علت خاصی برای بیماری آنها پیدا نمی‌شود ارزش بیشتری پیدا می‌کند.