درمان افتادگی پوست بعد از رژیم لاغری ممکن است؟

 

 

یکی از علل شایع افتادگی پوست لاغری است.

كسانی كه رژیم‌های لاغری سنگین می‌گیرند با افتادگی پوست بعد از لاغری آشنا هستند. افتادگی پوست در این افراد معمولا آنقدر شدید است كه ناگزیر به انجام جراحی پلاستیك و برداشتن قسمت‌های اضافی پوست می‌شوند. این جراحی برای افرادی كه كه به دلیل سن بالا دچار افتادگی‌های خفیف‌تر پوست می‌شوند هم كاربرد دارد. برای اینكه با چند و چون درمان افتادگی پوست آشنا شویم گفت‌وگویی انجام داده‌ایم با دکتر محمدرضا قاضی سعیدی، فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران که در ادامه می‌خوانید.

پیشگیری از افتادگی پوست بعد از رژیم لاغری

راههای پیشگیری از افتادگی پوست بعد از لاغر شدن

جلوگیری از لاغری صورت و شلی پوست بدن در کاهش وزن

پوست سالم پوستی است که هیدراته باشد . به همین دلیل همیشه باید یک بطری آب در دسترس باشد تا بتوانید همیشه از آن بنوشید . در پی کاهش وزن معمولاً افتادگی و شل شدن پوست قسمت هایی از بدن پیش می آید که وضعیت خوشایندی نیست . این مشکل بیشتر در صورت ، گردن ، بازوها ، شکم و ران اتفاق می افتد .

اما راه چاره چیست ؟
یک بدن زیبا باید سفت باشد و اگر پوست شما در شرایط خوبی نباشد ، چنین چیزی شدنی نخواهد بود . مؤثرترین کارهایی که باید به این منظور انجام داد به شرح زیر است :

شل شدن پوست پس از لاغری

انواع مختلفی از سلولها در لایه های مختلف پوست وجود دارد و هر چند سلولهای قسمت بیرونی پوست ( اپیدرم ) دائماً در حال از دست رفتن و با سلولهای جدید در زیر اپیدرم پوست جایگزین می شود و این لایه همان لایه درم و زیر درم است که از بافت همبند الاستیک، الیاف، رگهای خونی و اجزای سازنده دیگر تشکیل شده است. پوست شل یک مشکل شایع پس از کاهش وزن است و بیشتر در رژیم های کم کربوهیدرات، کم پروتئین و رژیم هایی که کاهش وزن سریع را تبلیغ می کنند ایجاد می شود.