مکمل ویتامین ب۶ : در آنمی ها، بیماری کلیوی سنگ ساز، فشارخون بالا ، هموسیستئین بالا و در زنان باردار توصیه میشود. مقدار توصیه شده در مکمل ها ۵ تا ۵۰ میلی گرم در روز است و حداکثر دوز مجاز ۲۰۰ میلی گرم در روز است.

مکمل ویتامین ب۱۲ : در آنمی کشنده، هموسیستئین بالا، AMD و افراد دیابتی که طولانی مدت منفورمین استفاده میکنند توصیه میشود.  دوز توصیه شده در مکمل ها ۲.۴ تا ۱۰۰۰ میلی گرم در روز است.

مکمل ویتامین سی : در پیشگیری از سرطان، پیشگیری و درمان سرماخوردگی، استئوآرتریت، فشارخون بالا و AMD توصیه میشود. دوز توصیه شده ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیگرم در روز است. دوز بالای ۵۰۰ میلی گرم خطر سنگ کلیه را افزایش میدهد.

مکمل ویتامین دی: در ریکتز،استئوپروز، چاقی، پیشگیری از سرطان و MS توصیه میشود. دوز توصیه شده ۴۰۰ تا ۵۰۰۰۰ واحد در روز است و حداکثر دوز مجاز ۴۰۰۰ واحد در روز است.

مکمل ویتامین ایی: در آلزایمر، پارکینسون و PMS توصیه میشود. دوز توصیه شده ۵۰ تا ۲۰۰۰ واحد در روز است. دوز متداول آن ۴۰۰ واحد در روز است. مقادیر زیاد این ویتامین میتواند با خطر سرطان پروستات و اختلال در فاکتورهای انعقادی همراه باشد.

مکمل اسید فولیک: در زنان باردار بدون مشکل قرص ۱ میلی گرمی و در زنان باردار دارای ریسک فاکتور قرص ۵ میلی گرمی توصیه میشود.  این مکمل میتواند با خطر سرطان کولون مرتبط باشد پس باید با احتیاط مصرف شود.

مکمل کلسیم : در استئوپروز، فشارخون بالا و کاهش خطر سرطان کولون توصیه میشود. دوز توصیه شده ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیگرم در روز است و حداکثر دوز مجاز ۲۵۰۰ میلیگرم است. فرم کربنات باید همراه با غذا مصرف شود و فرم سیترات جذب بهتری دارد.

مکمل کروم: در دیابت و کاهش LDL و TG  توصیه میشود. دوز توصیه شده ۱۵۰ تا ۱۰۰۰ میکروگرم در روز است اما معمولا در بزرگسالان دوز ۲۵ تا ۳۵ میکروگرم در روز توصیه میشود. کروم به ۲ فرم ۳ظرفیتی و ۶ ظرفیتی وجود دارد که فرم ۶ ظرفیتی آن توکسیک است و خطر سرطان زایی دارد.

مکمل منیزیوم : در مشکلات استخوانی و عضلانی بیشتر توصیه میشود. دوز توصیه شده  ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیگرم در روز است و حداکثر دوز مجاز ۳۵۰ میلیگرم است.

مکمل سلنیوم : در سرطان پروستات توصیه میشود. بهتر است همراه با مکمل ویتامین E مصرف شود. دوز توصیه شده ۱۰۰ تا ۲۰۰ میکروگرم در روز است و حداکثر دوز مجاز آن ۴۰۰ میکروگرم است.

مکمل زینک : در بیماری ویلسون، بی اشتهایی، افزایش رشد، آکنه، زخم بستر، زخم پای دیابتی، بی اشتهایی عصبی، افسردگی، آنمی و AMD توصیه میشود. دوز توصیه شده ۱۵ تا ۴۵ میلی گرم در روز است و حداکثر دوز مجاز ۴۰ میلی گرم است. دوز های بالای روی با خطر کمبود مس در ارتباط هستند.

مکمل fish oil: در بیماری قلبی، آسم، آترواسکلروز، فشارخون،آرتریت روماتویید،اوتیسم، پسوریازیس،IBD و AMD توصیه میشود. دوز توصیه شده ۱ تا ۴ گرم در روز است و حداکثر دوز مجاز ۳ گرم در روز است.

دریافت رژیم غذایی